Ece Seçkin - Dibine Dibine
Ece Seçkin Resmi Instagram Hesabı.
Ece Seçkin Resmi Youtube Kanalı.
Amazon ile satın al.
Ece Seçkin 'Dibine Dibine' şarkısı ile ne kadar fark yaratıyor?

Ece Seçkin'in 'Dibine Dibine' şarkısı ve klibi günlerdir sosyal medyada merak konusuydu. Klibin Güney Afrika'da çekilmesi zaten teorik açıdan gizem yaratmayı başarmıştı. Bugüne kadar çoğunlukla eğlenceli şarkılarla karşımıza çıkan Ece Seçkin geleneği bozmadı. Peki yeni şarkısı 'Dibine Dibine' hit potansiyeli taşıyor mu?
Ayşen ve Kemal Şimşekyay ortaklığı
'Dibine Dibine' şarkısının sözü Ayşen'e, müziği ise Kemal Şimşekyay'a ait. Biz bu ikiliyi Demet Akalın'ın son şarkısı 'Canıma da Değsin'in künyesinde de görmüştük.

Son dönemde birlikte pek çok şarkıyı yazan bu ikili 'Dibine Dibine'de de geleneği bozmuyor. Eğlenceli ve dinamik bir hit adayına imza atmış oluyor.
O eğlendiriyor, biz de eğleniyoruz
Şarkı bir hit formülünün gerektirdiği melodiye, dinamikliğe sahip. Akılda kalıcı ve tuttuğunu kopartan nakaratıyla da standart bir Türkçe pop şarkısından beklentimizi rahatlıkla karşılıyor.

Ece Seçkin eğlendiriyor, biz de eğleniyoruz. Ancak şarkıda klişeler de var.

'-cem' ya da '-cam' modası geçmedi mi?
'Dibine Dibine' diye bir şarkı kafadan hit iddiasında. 'Of Of' ya da 'Kuzu Kuzu' gibi. Fakat nakarattaki -cem'li, -cam'lı kısımlar o kadar yorucu ve bunaltıcı ki, üst üste dinlenildiği zaman sıkıcı bir hale geliyor.

Bu, aynı zamanda şarkının en büyük dezavantajı. Yıllar önce Gülben Ergen'in 'Uçacaksın'ındaki 'Ayağını yerden kes-cem senin'le başlayan bu Türkçe kirliliği artık fena halde iç bunaltıcı olmuş durumda.

'Matematik' sıkıntısı
Bir diğer sıkıntı da şarkının fazlasıyla matematik kokması. Ece Seçkin denilince akla gelen ilk şey eğlenceli şarkılar. 'Adeyyo'lar, 'Bu Ne Yaaa'lar, 'Hoşuna mı Gidiyor?'lar...

Ece Seçkin'in sesine slow bir şarkı yakışsa da, genel olarak tarzına yakışmıyor. "Ece Seçkin eşittir eğlence" matematiğinin üzerine 'Dibine Dibine'deki standartlık da fazla geliyor.

Klip, şarkıyı gölgede bırakıyor
Halbuki Ece Seçkin gibi genç bir vokalden beklentimiz bu kadar klişe olmamalı. 'Aman Aman' klibi döneminde pembe saçlarıyla gördüğümüz şarkıcı müzikal anlamda ve şarkı seçimlerinde de daha yenilikçi olmalı.

Murad Küçük yönetmenliğinde çekilen klip bu beklentimizi tam anlamıyla karşılıyor mesela. Klip o kadar renkli, orijinal ve dinamik ki adeta şarkıyı gölgede bırakıyor.

'Hit' anlayışı
Klipteki görsel şölen Gülşen'in 'Bangır Bangır'ıyla kapışır. 'Dibine Dibine' klibi sayesinde 'iyi' notunu almayı başarıyor. Klipsiz dinlenildiğinde ise klişe bulunabilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Ece Seçkin'in eğlendirirken az biraz daha 'genç' şarkılarla karşımıza çıkması lazım. Yola yeni başlayan bir şarkıcının 'hit' anlayışı ile yıllar sonra müziğe dönen bir şarkıcının 'hit' anlayışı aynı olmamalı...
reklam.
Ece Seçkin - Dibine Dibine
Oda FM'e merhaba de! hello@odafm.com
İstek Göndermek için tıklayın.
Ece Seçkin - Dibine Dibine
Ana Sayfa.
Bize Ulaşın.
Winamp ile dinle.
Sayfayı yenile.
Bize ulaşın.
TuneIn ile dinle.
Copyright © 2016 - 2018 odafm.com
Yakında.
Yakında.
IP: odafm.net - PORT:80
Yapılması gerekenler Deneme Tıkla
Ana sayfa.
Winamp ile dinle.
Yeni Pencerede dinle.
TuneIn ile dinle.
dört duvar arasında müzik
MOBİL'DEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN.
Whatsapp ile mesaj gönder.
Yekta Atak